Pentru o companie multinationala producatoare de cherestea, avem nevoie de un ASISTENT MANAGER.

Candidatul ideal:

– Aptitudini de comunicare orală şi scrisă;

– Planificare şi organizare a operaţiilor şi activităţilor;

-Capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;

– Capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;

– Capacitate de a respecta termene limita;

– Cunostinte de limba germana la nivel avansatnecesar( scris, vorbit, citit) si cunostinte de limba engleza la nivel mediu sau avansat;

– Cunostinte de operare calculator : Cunoştinţe bune de operare PC (procesare text –

Word, calcul tabelar – Excel, programe de prezentare – PowerPoint).

 Responsabilitati si sarcini:

– Indeplinirea activitatilor zilnice de secretariat;

– Preluarea si directionarea apelurilor telefonice;

– Primirea vizitatorilor si anuntarea persoanelor de contact din societate;

– Asigurarea protocolului in cadrul intalnirilor, in conformitate cu cerintele zilnice;

– Preluarea, inregistrarea, distribuirea la compartimentele implicate, indosariere si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati;

– Redactarea corespondentei de afaceri necesara desfasurarii activitatii zilnice;

– Asigurarea transmiterii documentelor prin posta, fax, e-mail;

– Rezervari hotel parteneri externi, etc.

– Elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management.

Se ofera pachet salarial atractiv, atmosfera placuta de lucru.

Asistent Manager-limba germana