Agent vânzări

Candidatul ideal

  • Experiență de minim 2 ani într-un post similar din vânzări;
  • Capacitate foarte bună de comunicare și relaționare cu clienții, atenție distributivă, capacitate de decizie;
  • Personalitate energică, gândire pozitivă, amabilitate și eficiență;
  • Cunoștințe limba engleză;
  • Cunoștințe operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet);
    • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Administrarea și dezvoltarea portofoliului de clienti;
  • Promovarea și vânzarea produselor în conformitate cu standardele și politicile comerciale ale companiei;
  • Participarea la negocieri, întocmirea contractelor, monitorizarea derularii și finalizării acestora;
  • Stabilește si participa la intalnirile cu clientii;
  • Intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor;
  • Redactează rapoartele și procesele-verbale după întâlniri;
  • Este responsabil de întocmirea documentelor de transport conform normativelor;
  • Răspunde pentru modul în care se eliberează marfa (doar pe baza documentelor fiscale).