Operator CNC

Cerințe:

  • Experiență în domeniul operării mașinilor CNC;
  • Cunoștințe de desen tehnic (citire și interpretare);
  • Cunoștințe despre procesele de prelucrare prin așchiere a metalelor (frezare, strunjire);
  • Cunoștințe de operare a centrelor de prelucrare CNC frezare (3, 4 si 5 axe) și strunjire;
  • Cunoștințe de utilizare a instrumentelor și aparatelor de masură si control;
  • Cunoștințe de operare PC.

Responsabilități:

  • Aprovizionarea locului de muncă cu materiale, semifabricate, SDV-uri în conformitate cu tehnologia de fabricație.i
  • Transportul, manipularea şi depozitarea materialelor, semifabricatelor şi S.D.V-urilor pe tipuri, după destinația tehnologică şi în funcţie de prescripţiile furnizorului, în spaţii special amenajate (marcate).
  • Asigură funcţionarea maşinilor-unelte cu comandă numerică (Siemens/Heidenhain).
  • Studiaza comanda, pregăteşte maşina-unealtă cu comandă numerică pentru executarea lucrării.
  • Prelucrează piesele utilizând MUCN (Masini Unelte Comanda Numerica).
  •  Verifică cu etaloane, la microscop si direct vizual integritatea pieselor executate, starea şi aspectul suprafeţelor prelucrate.
  • Depozitează şi expediază piesele prelucrate.
  • Cunoaste desen tehnic (2D)

Beneficii:

  • Salariul atractiv , care se negociază în urma unui interviu
  • Tichete de masă în valoare de 15 lei
  • Prime de sărbători și de performanță
  • Contract pe perioadă nedeterminată
  • Orele suplimentare plătite dublu
  • 22 de zile condeciu de odihna / an
  • Asigurare medicală privată
  • Al 13 – lea salariu
  • Transport asigurat