Operator Sablare

Cerințe:

  • Studii medii în domeniul tehnic,
  • Experiență în domeniu minim 2 ani,
  • Disponibilitate de lucru în schimburi.

Descrierea Postului:

  • Postul de operator sablare necesită atenție vizuală și un nivel bun de coordonare a activiății,
  • Un simt tehnic și calitativ dezvoltat,
  • Se execută în incinte închise sau deschise in functie de aplicatia necesara,
  • Sablarea este utilizată în industria metalurgică, șantierele navale și în general oriunde este necesară curățarea rapidă a unor suprafețe.

Ce este sablarea :

Sablarea este procesul de curățare sau finisare prin suflare abrazivă a suprafețelor de metal, piatră, sticlă sau alt material solid. Aceasta se realizează cu ajutorul alicelor metalice, electrocorindonului, nisipului sau al altor materiale abrazive granulare care sunt propulsate cu viteză prin centrifugare mecanică sau cu ajutorul unui jet de aer comprimat spre suprafețele de prelucrat.
Sablarea se folosește atunci când este necesar a fi curățate suprafețe metalice complexe ce nu permit folosirea altor metode. Se execută în incinte închise sau deschise in functie de aplicatia necesara. Sablarea este utilizată în industria metalurgică, șantierele navale și în general oriunde este necesară curățarea rapidă a unor suprafețe.

Beneficii :

  • Salariul atractiv, care se negociază în urma unui interviu,
  • Tichete de masă în valoare de 15 lei,
  • Prime de sărbători și de performanță,
  • Contract pe perioadă nedeterminată,
  • Orele suplimentare plătite dublu,
  • Beneficiați de 22 de zile condeciu de odihnă/an,
  • Asigurare medicală privată,
  • Al 13–lea salariu,
  • Transport asigurat.