Sculer matrițer

Cerințe

  • Studii tehnice – minim 10 clase
  • Calificarea constituie avantaj
  • Experiență : minim 2 ani

Responsabilitățile postului

  • Execută operațiuni de asamblare a pieselor pentru matrițe.
  • Execută conform documentației tehnologice lucrările solicitate astfel încat piesele finite să se încadreze în parametrii de calitate prevazuți.
  • Execută toate dispoziţiile şi sarcinile date de coordonator de reglori, în legătură cu lucrările de întreţinere şi reparaţii a matriţelor şi instalaţiilor.
    • Este obligat să cunoască şi să respecte instrucţiunile de lucru şi să cunoască caracteristicile funcţionale şi constructive ale instalaţiilor şi matriţelor. Respectă toate instrucţiunile de exploatare, întreţinere şi reparaţii înscrise în cărţile tehnice şi în planurile de întreţinere.
    • Este obligat să cunoască şi să respecte procedurile şi instrucţiunile de lucru care îi reglementează activitatea.
    • Se preocupă de starea şi aspectul matriţelor şi instalaţiilor întreţinute, a uneltelor şi sculelor din dotare şi a echipamentului de lucru şi de protecţia muncii, de curăţenia şi ordinea de la locul de muncă şi din atelier.
    • Asamblarea componentelor mecanice conform desenului tehnic si a numarului de executie.
    • Rezolvarea problemelor raportate si solutionarea lor in timp util.
    • Completarea registrelor de lucru (cote, parametrii,pentru matrita).

Beneficii

Salariul atractiv , care se negociază în urma unui interviu
Tichete de masă în valoare de 15 lei
Prime de sărbători și de performanță
Contract pe perioadă nedeterminată
Orele suplimentare plătite dublu
22 de zile concediu de odihna / an
Asigurare medicală privată
Al 13 – lea salariu
Transport asigurat