Operator CNC – strunjire / freză

Cerințe:

  • Cunoștințe desen tehnic / experientă în operare CNC și cunoștințe de baza sau solide de programare CNC soft FANUC
  • Cunoștințe de utilizare a intrumentelor de măsura și control ( realizarea auto-controlului )
  • Cunoștințe medii spre solide de tehnologii de prelucrare prin așchiere ( strunjire / frezare / găurire )
  • Să fii independent în reglaje ( de la reglajul mecanic al utilajului,la modificarea programelor inițiale sau îmbunătățirea lor dacă este cazul,până la realizarea fizică a primei piese ).
  • Persoană responsabilă cu spirit de echipă
  • Disponibilitate la un program de lucru în 3 schimburi

Responsabilități:

  • Execuția operaților de frezare și găurire pe mașini CNC, respectiv executarea operaților de prelucrare pe strung;
  • Asigurarea funcționarii masinilor-unelte cu comandă numerică;
  • Stabilirea coordonatelor;
  • Aprovizionarea locului de muncă cu materiale și semifabricate;
  • Aprovizionarea locului de muncă cu SDV-uri.

Beneficii:

  • Salariul atractiv , care se negociază în urma unui interviu
  • Tichete de masă în valoare de 15 lei
  • Prime de sărbători și de performanță
  • Contract pe perioadă nedeterminată
  • Orele suplimentare plătite dublu
  • 22 de zile condeciu de odihna / an
  • Asigurare medicală privată
  • Al 13 – lea salariu
  • Transport asigurat